1.5.14

Doğadaki insan

Serdar Kılıç
TRT HABER kanalında, saat 21:00 kuşağında yayınlanan programların tamamını sevmekle birlikte, Serdar Kılıç'ın hazırlayıp sunduğu Devrim Karabatak'ın yönettiği, görüntü yönetmenliğini Murathan Varol'un üstlendiği "Doğadaki insan" programını daha bi çok seviyorum.

Serdak Kılıç'ın anlattıklarını dinlerken; doğayla iç içe yaşayan bir insan olduğumu sanırken, çevremde yetişen onlarca bitkinin adını ve faydalarını bilmeden, sadece içinde olmanın verdiği saf huzurla etkileşimsiz bir şekilde yaşadığımın farkına varıyorum.

Giriş gelişme ve sonuç olarak değerlendirdiğimizde, gerçekten izlemeye değer bir program olduğunu düşünüyorum.

45 dakika ekranlarda kalan programın sonunda, ışık hızında bittiği hissiyle kalıyoruz. Belki daha uzun olsa aynı keyfi alamayabiliriz.

Doğadan uzak yaşayanlar ve doğayla iç içe olanlar programı izlerken, sanki programın geçtiği mekanlara ışınlanıyoruz hissine kapılıyoruz.

Yeni bölümlerini izlemek için sabırsızlandığım tek program dersem mübalağa etmiş sayılmam...

Doğanın kucuğında, hissettiklerini en güzel şekilde, en kalbi duygularla izah edebilen Serdar Kılıç gibi bir arkadaşım olmasını ve ara sıra da olsa doğa gezilerine birlikte gidebilmeyi çok isterdim...

Programı izlerken; Eğer doğayı seviyorsak onun dilinden anlamamız gerektiği, anlamak için de, dilini öğrenmemiz lazım geldiği, hangi bitkinin ne işe yaradığı, hangi durumda hangi bitkiyi kullanmamız gerektiği ve doğaya zarar vermeden huzuru alıp verme adına, bu işin eğitimini veren kaynaklara kanalize olmamız gerektiği düşüncesine kapılıyorum.

2014 | Sağlıcakla Kalın


Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın...